Погроза ядерною зброєю показує, як багато йде не за планом Путіна в Україні

6

Російське вторгнення в Україну йде не за планом. У Харкові, другому місті країни, українська оборона відбила серйозний штурм. На півдні війська Володимира Путіна захопили територію,  частково уникаючи українських міст. Навколо Києва українські війська зірвали численні атаки. У самій столиці президент України пан Зеленський зайняв своє місце на чолі нації, яка підтримується мужністю та патріотизмом.

Війна вже триває перший тиждень. Президент Росії може викликати резерви військової сили, які він ще може використати для оточення українських міст, включно з Києвом, жахливою ціною для мирного населення та солдатів обох сторін. Це все ще війна, яку пан Путін цілком може виграти, оскільки він може врешті-решт встановити маріонетковий уряд у Києві чи Харкові, споконвічній радянській столиці України.

Однак у ширшому сенсі в той момент, коли Путін змушений буде вести таку війну на виснаження, він уже програє. В Україні патріотичний дух, сформований атаками на міста та їх мешканців, уже гарантував, що будь-який уряд, який править від його імені, буде вважатися нелегітимним. У більшій частині світу він став би ще більшим ізгоєм. А вдома він очолив би суспільство, задушене санкціями і розтоптане його репресивним режимом.

Здається, що російська еліта вражена — і зубожіла — його параноїдальним авантюризмом. Чим гірше будуть його плани в Україні, тим швидше почнуть з'являтися тріщини в його режимі і тим більше російських людей вийде на вулиці. Якщо пан Путін хоче триматися за Кремль, він може бути змушений ввести такий терор, якого Росія не бачила десятиліттями.

Першою помилкою Путіна була недооцінювання свого ворога. Можливо, він повірив власній пропаганді: Україна – не справжня країна, а фейк, створений ЦРУ і керований шахраями, яких зневажають люди, якими вони керують. Якщо він очікував, що Україна впаде під час першої демонстрації російської сили, він дуже помилявся.

Другою помилкою Путіна було неправильне управління своїми збройними силами. Його повітряні сили досі не змогли домінувати в небі. Він працював, щоб запевнити свій народ, що Росія веде не війну, а лише те, що він називає операцією «денацифікації». Солдати, не впевнені в тому, що вони мають робити, з’явилися в Україні, чекаючи, що їх зустрінуть як визволителів. Якщо він накаже військам масово вирізати своїх українських родичів, вони можуть не підкоритися. Якщо багато його військових загине при спробі розгромити українські міста, то він не зможе приховати це вдома.

І третьою його помилкою була недооцінка Заходу. Знову ж таки, можливо, він вважав, що не отримає таку відповідь. Як диктатору, якому важко зрозуміти, що віра людей у ​​демократію є справжньою, він напевно був здивований зростанням народної підтримки України — підтримки, яка зростає по всьому світу.

Натхнені українською мужністю та підштовхнуті власними громадянами, західні уряди нарешті знайшли волю дати відсіч. Вони справедливо утрималися від прямих військових дій проти Росії, таких як введення забороненої для польотів зони. Натомість, з третьої спроби, 26 лютого, вони домовилися про дійсно потужні санкції проти центрального банку Росії та її фінансової системи. Це може заблокувати доступ до резервів країни та підірвати її банки.

Наступного дня ці санкції наштовхнулися на люту відповідь Росії. Пан Путін, порадившись зі своїми військовими начальниками, привів ядерні сили країни у підвищену бойову готовність. Він прирівнює економічні санкції до ядерної війни.

Це не тільки морально неправильно, але й створює перспективу катастрофічної ескалації. Войовничість Путіна свідчить про те, наскільки він небезпечний. 

Натомість попередженню Росії має протистояти недвозначна декларація в Раді Безпеки ООН і всіма ядерними державами, включаючи Китай та Індію, про те, що подання ядерних загроз є неприйнятним. У той же час американські офіцери повинні підтримувати тісний контакт зі своїми російськими колегами, щоб попередити їх про те, що вони відповідатимуть за свої дії. 

 

Коментувати