Американський експерт: Санкції навряд чи зупинять Росію

11

Західні санкції проти Росії матимуть значний вплив на економіку, але навряд чи зупинять її наступ на Україну, сказав агентству AFP експерт з економічної війни.

Гарі Хафбауер, дослідник Вашингтонського Інституту міжнародної економіки Петерсона, вивчив 100 випадків застосування санкцій за останнє століття, від Першої світової війни до Іраку.

«Успіх у досягненні зовнішньополітичної мети склав менше третини випадків», – сказав автор «Переглянути економічні санкції».

«Більшість країн, у яких був успіх, були меншими країнами, слабшими країнами, не стільки більшими країнами, як у випадку з Росією», – сказав Хуфбауер в інтерв’ю.

Економічний тиск спрацював проти таких країн, як Панама, Перу чи Сьєрра-Леоне, і допоміг повалити диктаторів у деяких країнах середнього розміру, як-от Бразилія та Південна Корея.

Вони також «зробили внесок» у припинення расистського режиму апартеїду в Південній Африці, сказав він.

Але санкції Вашингтона не змогли перешкодити Пакистану отримати ядерну зброю.

І хоча санкції США проти Китаю через корейську війну в 1950-х роках були болючими з економічної та військової точки зору, «Китай наполегливо підтримував північних корейців – як і Радянський Союз».

Один раз, коли Москва вивела з Афганістану в 1980-х роках, «була не стільки через санкції», скільки через озброєння США афганців, втрату російських сил і політичні потрясіння вдома, сказав Хуфбауер.

«Санкції, безумовно, завдають шкоди економіці, але завдати шкоди країні та її економіці – це не те саме, що змінити погляди її політичних лідерів», – сказав Хуфбауер.

Особливо це стосувалося лідерів із сильною особистою владою, таких як президент Росії Володимир Путін, якого Хуфбауер назвав «автократом автократів».

«Як тільки така велика країна, як Росія, вторгається в іншу країну, дуже важко змусити лідера країни-агресора змінити свою думку», — сказав він, оскільки це було б «дуже великою невдачею для нього особисто»

«Для цього немає реального прецеденту», — сказав Хуфбауер.

Це, безумовно, лінія з Кремля.

Прес-секретар Дмитро Пєсков заявив журналістам у понеділок: «Західні санкції проти Росії жорсткі, але наша країна має необхідний потенціал для компенсації збитків».

 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини.
Долучайтеся до нашого Telegram-каналу!

Коментувати