Російсько-українська війна: Путін дозволив воювати добровольцям

13

Президент Росії Володимир Путін підтримав дозвіл добровольцям, у тому числі з-за кордону, допомагати промосковським сепаратистам, які воюють на Донбасі в Україні, більше ніж через два тижні після того, як він відправив тисячі російських військових до сусідньої країни.

«Як бачите, є люди, які хочуть приїхати на громадських засадах, особливо не за гроші, і допомогти людям, які живуть на Донбасі – ну, ви повинні їм піти назустріч і допомогти їм перейти в зону бойових дій». Про це Путін заявив на засіданні РНБО у п'ятницю.

За словами міністра оборони Сергія Шойгу, понад 16 тисяч людей – переважно з Близького Сходу – звернулися з проханням приєднатися до бойових дій.

У неділю Wall Street Journal процитував неназваних чиновників Сполучених Штатів, які заявили, що Росія вербує сирійських бійців, які мають досвід ведення міських бойових дій. Al Jazeera не змогла самостійно перевірити повідомлену інформацію.

Міністерство оборони Росії в середу визнало, що деякі військовозобов’язані брали участь у конфлікті, після того як Путін неодноразово заперечував це, заявляючи, що були направлені лише професійні солдати та офіцери.

Окремо в п’ятницю Шойгу також запропонував під час сесії ради передати західні ракети Javelin і Stinger, захоплені російською армією в Україні, сепаратистським силам так званої Донецької народної республіки та Луганської народної республіки.

«Що стосується поставок озброєння, особливо західного виробництва, яке потрапило в руки російської армії, - звісно, ​​я підтримую можливість передачі його військовим частинам ЛНР і Донецької народних республік. Будь ласка, зробіть це», — сказав Путін.

Коментар прозвучав після того, як президент України Володимир Зеленський 27 лютого закликав людей з усього світу допомогти захистити його країну. «Будь-хто, хто хоче приєднатися до захисту України, Європи та світу, може прийти і воювати пліч-о-пліч з українцями проти російських військових злочинців», — сказав він тоді, кваліфікуючи вторгнення Москви як образу «демократії» та « основні права людини».

Путін у п’ятницю висловив жаль з приводу розміщення в Україні «найманців з усього світу», заявивши: «Західні спонсори України, український режим, вони цього не приховують, вони роблять це відкрито, нехтуючи всіма нормами міжнародного права»

Росія вторглася в Україну 24 лютого невдовзі після того, як Путін визнав відколоті території незалежними державами в дії, засуджені міжнародним шляхом як незаконні.

Росія каже, що її «спеціальні військові операції» в Україні були вимушеною відповіддю на те, що вона називає геноцидом з боку України проти російськомовних на сході країни – привід, який Київ і Захід відкидають як безпідставну пропаганду війни.

Шойгу сказав, що російські військові планують зміцнити свій західний кордон.

Путін також доручив Шойгу підготувати окремий звіт про зміцнення західних кордонів Росії  «у зв'язку з діями, які вживають країни НАТО в цьому напрямку».

 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини.
Долучайтеся до нашого Telegram-каналу!

Коментувати