Україна просить Єгипет про зброю, гуманітарну та медичну допомогу

9

Тимчасовий повірений у справах України в Єгипті Руслан Нечай звернувся до Каїра з проханням про зброю, фінансову підтримку та гуманітарну допомогу, оскільки майже через два тижні після вторгнення Росії в Україну було вбито близько 1335 мирних жителів.

«Це в інтересах Єгипту, щоб війна закінчилася. Нам потрібно, щоб Єгипет запропонував нам гуманітарну та медичну допомогу, а також допоміг нам зі зброєю на власний розсуд. Продовольча безпека Єгипту значною мірою залежить від України», —  сказав Нечай. 

Коментар дипломата слідує за розбіжностями між двома країнами після того, як Нечай закликав Єгипет відмовитися від нейтралітету.

Нічай сказав, що Україна підтримує Єгипет, постачаючи йому пшеницю та сприяючи розвитку туристичної індустрії, в тому числі дозволяючи українцям продовжувати відвідувати Єгипет після того, як Росія заборонила авіарейси після теракту в 2015 році.

Український дипломат повторив свої коментарі в інтерв’ю Al-Monitor: «Єгипет імпортує пшеницю, кукурудзу та соняшникову олію з України. Поки ми говоримо, вантажі більше не можна транспортувати через Чорне море. Ціна тонни пшениці зросла майже вдвічі з $230 до $450».

«Також підвищили ціни і страхові компанії. Більше того, вразить співпраця у сфері туризму. У 2021 році Єгипет відвідало близько 1,3 млн українських туристів. Тепер повітряний простір України закритий для цивільної авіації, і українського туризму до Єгипту не буде. А тим часом росіяни будуть під великим економічним тиском з огляду на введені економічні санкції, які блокують потік російських туристів до Єгипту», — додав він.

Минулого тижня члени G7 також закликали Єгипет засудити російське вторгнення.

Єгипет імпортує приблизно 80% своєї пшениці з Росії та України, і, за прогнозами, криза обійдеться Каїру в $955 мільйонів на імпорт пшениці.

У той час як Єгипет перебуває під тиском західних країн, на які він покладається на інвестиції та кредити, щоб засудити Росію, він також знаходиться під тиском Росії, з якою він має військові та економічні зв’язки та залежить від пшениці та туризму, щоб стати на її бік.


 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини.
Долучайтеся до нашого Telegram-каналу!

Коментувати