ОАЕ допомагають Росії протистояти санкціям

32

Французька газета Le Monde заявила, що хоча санкції Заходу проти Росії є болючими, вони не враховують великий вплив і підтримку Кремля на Близькому Сході. Серед тих, хто підтримує авторитарний порядок денний Росії, є ОАЕ, чий фінансовий центр в Дубаї став магнітом для авторитарних режимів і їхніх грошей.

Газета зазначає, що силачі Москви, на плечах яких був побудований режим президента Володимира Путіна, використовували ОАЕ для відмивання грошей. Суверенні фонди ОАЕ також інвестували мільярди в російські стратегічні активи в енергетичному, нафтохімічному, логістичному та оборонному секторах.

У той час як світ засуджує дії Росії, зазначає Le Monde, міністр закордонних справ ОАЕ Абдулла бін Заїд веде переговори з Москвою про те, як посилити двостороннє співробітництво. Це опосередковано підтримує російську агресію, спрямовану на повалення демократично обраного уряду в Європі.

Згідно з повідомленням, крім спільних геостратегічних та економічних інтересів, Росію та ОАЕ об’єднують глибокі ідеологічні зв’язки навколо страху перед демократією. Російська фобія перед «кольоровими революціями», які повалили промосковські авторитарні режими в колишніх радянських державах, співпадає з Абу-Дабі, який став головною контрреволюційною силою на Близькому Сході під час революцій арабської весни. Диверсійні операції Росії схожі на те, що ОАЕ зробили в Єгипті, Лівії, Сирії та Ємені.

«У той час як західні партнери ОАЕ відчайдушно намагаються стабілізувати хиткий ліберальний порядок перед обличчям російського наступу на Україну, Абу-Дабі, ймовірно, допоможе ще більше підірвати його»,—  зазначив Le Monde.

Стверджується, що ОАЕ стали центром для обходу західних санкцій. Незважаючи на дуже жорсткий режим санкцій проти Ірану, компанії, що базуються в ОАЕ, заробляють гроші, допомагаючи Ірану контрабандою нафти на міжнародний ринок. Після того, як США ввели санкції проти Венесуели, компанії з ОАЕ допомагали латиноамериканській країні контрабандою нафти таким же чином, а в Сирії ОАЕ лобіювали зняття санкцій США з режиму Асада, оскільки вони заважали нормалізації та відновленню бізнесу.

У повідомленні зазначалося, що Кирило Дмитрієв, близький до Путіна у сфері інвестицій та фінансів, має дуже тісні особисті стосунки з бен Заїдом. Про це свідчить той факт, що Російський фонд прямих інвестицій (РФІФ) на чолі з Дмитрієвим інвестував разом з інвестиційною компанією Mubadala в Абу-Дабі.

 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини.
Долучайтеся до нашого Telegram-каналу!

Теґи

Коментувати