Саудівська Аравія пропонує виступити посередником у російсько-українській кризі

15

Наслідний принц Саудівської Аравії Мохаммед бін Салман оголосив про готовність Королівства виступати посередником між Росією та Україною, повідомляє державне Саудівське агентство преси (SPA).

Імовірно, бін Салман розмовляв по телефону з президентом Росії Володимиром Путіним і повідомив його про пропозицію посередництва. Принц підкреслив підтримку Королівством зусиль, які призведуть до політичного вирішення для припинення кризи та досягнення безпеки та стабільності.

Більше того, бін Салман підтвердив бажання свого уряду зберегти стабільність нафтових ринків і наголосив на ролі ОПЕК+ у дотриманні цього балансу. Лідери двох країн також обговорили двосторонні відносини та шляхи їх розширення в різних сферах.

Є побоювання, що російсько-українська криза порушить ланцюги постачання енергоносіїв, враховуючи, що Росія є другим за величиною виробником сирої нафти у світі після США. Росія виробляє 10,2 млн барелів сирої нафти на добу, з яких експортує в середньому 4,5 млн барелів. Москва також є найбільшим експортером газу з річним експортом понад 230 мільярдів кубометрів.

 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини.
Долучайтеся до нашого Telegram-каналу!

Коментувати