Українська криза затьмарює відновлення туризму в Південно-Східній Азії

7

Представники туристичної індустрії побоюються, що війна в Україні може зірвати довгоочікуване відновлення залежних від туризму економік у Південно-Східній Азії, оскільки обмеження на поїздки через COVID-19 нарешті знято в регіоні.

Філіппіни, Лаос, Камбоджа та Таїланд тепер відкриті для вакцинованих мандрівників, хоча й із дорогими та громіздкими протоколами. Індонезія нещодавно оголосила, що відновить безкарантинні подорожі на Балі до 14 березня, тоді як В'єтнам планує знову відкритися для туристів 15 березня.

Останнє опитування експертної групи Всесвітньої туристичної організації (UNWTO) показало, що майже дві третини професіоналів у сфері подорожей очікують, що їхній стан покращиться цього року завдяки послабленню прикордонних обмежень та позитивним даним з 2021 року.

За даними UNWTO, світові надходження від туризму в 2021 році досягли $1,9 трильйона, що на 19% більше в порівнянні з попереднім роком. За даними Міжнародної асоціації повітряного транспорту, загальний глобальний пасажиропотік покращився на вісім процентних пунктів, а попит скоротився на 58%у порівнянні з 2019 роком, хоча відновлення Азіатсько-Тихоокеанського регіону відставало від інших регіонів.

Але війна в Україні, санкції проти Росії та обмеження повітряного простору послабили прогнози в регіоні, де росіяни стали найбільшою та найбільш марнотратною групою відвідувачів для багатьох популярних напрямків під час пандемії, витіснивши китайців, які не могли подорожувати через суворий прикордонний контроль їхньої країни.

За даними Управління туризму Таїланду, наслідки вже відчуваються в популярних місцях, таких як тайський курортний острів Пхукет, де росіяни становлять 51 000 з 278 000 іноземців, які відвідали острів з листопада по лютий.

«Ми спілкувалися з багатьма готельєрами, які повідомляють про багато скасувань через скорочення авіаперевезень», — сказав Аль-Джазірі Білл Барнетт, директор консалтингової компанії C9 Hotelworks на Пхукеті.

Гері Бауерман, туристичний аналітик з Куала-Лумпура, сказав, що російські відвідувачі були пріоритетним ринком для таких напрямків, як Таїланд, В’єтнам та індонезійський Балі, оскільки кількість китайських туристів скоротилася.

«Тож напевно війна вплине на повторне відкриття цих країн», — сказав Бауерман Al Jazeera.

На Балі Росія швидко обігнала Австралію як найбільше джерело туристів після того, як Канберра заборонила своїм жителям виїжджати за кордон: у 2020 році на острів прилетіли 68 тисяч громадян Росії, згідно з статистикою Індонезії.

Витрати росіян на харчування, проживання, транспорт і тури забезпечили життєво важливий економічний стимул для острова, де до пандемії туризм становив 60% валового внутрішнього продукту.

Але коли курс рубля впав до рекордно низького рівня, кількість росіян, які можуть дозволити собі подорожувати за кордон, скоротиться. Просто дістатися туди, ймовірно, буде складно.

 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини.
Долучайтеся до нашого Telegram-каналу!

Теґи

Коментувати