«Що ти тут робиш?»: Українці розповідають про російську окупацію

19

Російські війська продовжували оточувати столицю України Київ, оскільки мирні жителі розповідали про солдатів, які виганяли людей з будинків і стріляли по містах, які втікали поблизу.

Світлана Дехтяр з Бучі, приблизно за 60 км (25 миль) на північний захід від Києва, сказала, що її та її родину, а також інших мешканців її житлового комплексу запевнили, що після окупації міста російськими військами вони не постраждають.

«Росіяни сказали нам не боятися, вони не завдадуть нам болю. Але вони створюють умови, які дуже лякають. Ми бачимо, що стріляють у людей, які намагаються виїхати з міста на машинах, які везуть свої речі. Ми могли бачити переднє сидіння [одного автомобіля] в крові», – сказала Дехтяр Al Jazeera.

Дехтяр сказала, що її сім'я була змушена втекти і залишила все після того, як російські війська обстріляли її квартиру, а потім зайняли будівлю, в якій вони ховалися протягом багатьох днів, без води та їжі.

«Вони нічого не сказали людям, чиї квартири вони захопили. Один сусід хотів прийти до себе в квартиру, щоб взяти одяг перед евакуацією, але йому не дозволили. Він пішов лише з документами», – пригадала вона з імпровізованого притулку в Києві.

Запланована на початку цього тижня масова евакуація мирного населення з Бучі була скасована після того, як російські військові заблокували десятки автобусів, повідомили представники Бучанської міської ради. «Домовитися» з «окупантами» було «неможливо», – заявили в раді.

За словами жителів, у деяких випадках російські солдати кидали димові шашки в підвали, щоб вигнати людей. Одна жінка, яка попросила залишитися анонімною, розповіла Al Jazeera, що була свідком вбивства 11-річного хлопчика, коли російські війська захопили місто.

Бій за Бучу призвів до великих втрат з обох сторін, розповідають мешканці.

Українські війська знищили частину великої колони російських танків, але їх військова техніка також зазнала втрат.

«На вулицях Бучі велика колона знищених російських танків.Але біля нашого будинку колона українських танків теж знищена», – розповів чоловік, який назвався Володимиром.

Володимир розповів Al Jazeera, що російські солдати розбивали мобільні телефони людей та забирали їхні SIM-карти.

«Я запитав їх: «Хлопці, що ви тут робите? Тут усі розмовляють російською. Кого ти намагаєшся звільнити?» Тут багато з Донбасу, ми приїхали в 2014 році. Вони мені жестом показали, що не знають», – сказав він.

Багато українців заявили, що вірять, що президент Росії Володимир Путін прагне захопити Майдан у центрі Києва – символ революції вісім років тому, яка наблизила Україну до Європи.

 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини.
Долучайтеся до нашого Telegram-каналу!

Коментувати