Підхоплювати COVID не один раз: що ми знаємо про повторні захворювання

9

Оскільки варіант коронавірусу Omicron викликає нові хвилі інфекцій COVID у всьому світі, деякі ранні дослідження, схоже, показують, що ризик повторного зараження зріс.

Згідно з аналізом Управління національної статистики Сполученого Королівства (ONS), ризик повторного зараження в 16 разів вищий, коли Omicron був домінуючим варіантом, порівняно з періодом, коли домінував Delta.

Аналіз також показав, що невакциновані люди вдвічі частіше захворіли, ніж ті, хто отримав другу дозу вакцини за попередні 14-89 днів.

Оскільки рівень зараження продовжує зростати в більшості регіонів світу, а кількість повторних інфекцій також зростає, експерти кажуть, що захист від попередніх інфекцій або вакцин з часом знижується.

Що таке повторне зараження?

Повторне зараження – це медичний стан, який зазвичай виникає, коли людина інфікується COVID-19, видужує, а потім знову заражається. Це може статися з будь-яким з варіантів коронавірусу.
За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США (CDC), повторне зараження вважається таким, якщо пацієнт «отримав позитивний тест знову через 90 днів або більше після першого позитивного тесту». Той самий стандарт був встановлений Агентством охорони здоров’я Великобританії (UKHSA).

90-денний період був обраний, оскільки деякі пацієнти продовжують утримувати вірус у своїх системах довше, ніж у середньому, приблизно два тижні, що ускладнює розрізнення інфекції чи повторного зараження протягом цього періоду часу.

«Більшість пацієнтів із нормальним імунітетом не мають вірусу довше 10-14 днів, але деякі зберігають його довше, тому цей час подовжено до трьох місяців», — д-р Пер Домінго, нині старший консультант з ВІЛ/СНІДу. Про це Al Jazeera повідомив програмний директор інфекційного відділення лікарні Санта-Креу-і-Сант-Пау.

 

Чи зростає цей ризик повторного зараження COVID?

Згідно зі звітом, опублікованим УНС Великобританії в червні 2021 року, повторні інфекції вважалися рідкісними, але рівень повторних інфекцій зріс після того, як варіант Omicron став домінуючим штамом наприкінці 2021 року.

Аналіз, опублікований минулого тижня інформаційним агентством Reuters з посиланням на дані, зібрані UKHSA, показав, що підозрювані повторні інфекції становили приблизно 10% підтверджених випадків в Англії в січні. За шість місяців до 6 грудня підозрювані повторні інфекції становили менше 2% випадків. Всього в Англії зареєстровано 588 тисяч можливих повторних інфекцій.

У той же час в Італії 3% нових випадків були повторними інфекціями, порівняно з приблизно 1,5% до Omicron, повідомив речник Національного інституту здоров’я Італії минулого тижня.

Доктор Домінго зазначив, що варіант Omicron значно мутував порівняно з іншими варіантами, а це означає, що захист, розроблений проти попередніх варіантів, може бути менш ефективним проти Omicron.

«Омікрон багато разів мутував.Ці мутації змінили антигени, білки більше не ті, що були в Дельті, ні штам, який вийшов в Ухані.Тому антитіла, які можна виробити проти вихідного штаму або проти Delta, більше не корисні для Omicron», — сказав доктор Домінго. 

Згідно з дослідженням Імперського коледжу Лондона, захист, наданий минулою інфекцією, може становити «лише 19%».

 

Чому зростає кількість випадків повторного зараження?

Віруси постійно розвиваються, і ці зміни, природно, призводять до появи нових штамів, які можуть призвести до нових інфекцій.

«Завжди йде боротьба між силами особистості та імунітетом, з одного боку, і вірусом з іншого. І спосіб боротьби з вірусом – це зміна, внесення мутацій, які дозволять йому уникнути антитіл пацієнта», – сказав доктор Домінго.

Згідно з дослідженнями з Південної Африки, у людей, інфікованих Omicron, виникла реакція антитіл на поточний і попередні штами. Однак, за даними альянсу вакцин Gavi, імунітет від Дельта-інфекції забезпечує обмежений захист від Omicron.

Попередні інфекції або вакцини забезпечать захист, і більший вплив вірусу призводить до більшого захисту, але «імунітет не є повним і з часом знижується. І якщо вірус змінюється, захист, створений інфекцією, перевантажується», – сказав доктор Домінго.

 

Коментувати