Цього року погодні катаклізми коштують світу понад $170 мільярдів

3

Десять найдорожчих погодних катаклізмів цього року завдали збитків на суму понад $170 мільярдів, що на $20 мільярдів більше, ніж у 2020 році.

Британська благодійна організація Christian Aid заявила в понеділок, що тенденція до зростання відображає наслідки техногенної зміни клімату, і додала, що в десяти катастрофах, про які йдеться, також загинули щонайменше 1075 людей і 1,3 мільйона були переміщені.

Найдорожчим лихом у 2021 році став ураган Іда, який обрушився на схід США і завдав збитків близько на $65 мільярдів. Після того, як наприкінці серпня він врізався в Луїзіану, він пішов на північ і спричинив велику повінь у Нью-Йорку та околицях.

Вражаючі та смертельні повені в Німеччині та Бельгії в липні були наступними в списку зі збитками в $43 мільярди.

Похолодання та зимовий шторм у Техасі, які призвели до виведення з ладу електромережі величезного штату, обійшлися в $23 мільярди, після чого в липні сталася повінь у китайській провінції Хенань, яка коштувала приблизно $17,6 мільярдів.

Серед інших катастроф, які коштують кілька мільярдів доларів, – повінь в Канаді, пізній весняний заморозок у Франції, який пошкодив виноградники, а також циклон в Індії та Бангладеш у травні.

У звіті визнається, що його оцінка в основному охоплює катастрофи в багатих країнах, де інфраструктура краще застрахована, і що фінансові збитки від катастроф для бідних країн часто не піддаються підрахунку.

У ньому наведено приклад Південного Судану, де від повені постраждало близько 800 тисяч людей.

«Одні з найбільш руйнівних екстремальних погодних явищ у 2021 році вразили бідні країни, які мало внесли свій внесок у спричинення зміни клімату», – йдеться у прес-релізі звіту.

Щороку Christian Aid розраховує вартість погодних інцидентів, таких як повені, пожежі та хвилі спеки, відповідно до страхових відшкодувань і повідомляє про результати.

У 2020 році було виявлено, що десять найдорожчих погодних катаклізмів у світі завдали збитків у розмірі $150 мільярдів, в результаті чого загальний показник цього року збільшився на 13%.

У середині грудня найбільший у світі перестраховик Swiss Re підрахував, що природні катастрофи та екстремальні погодні явища завдали цього року збитків приблизно на $250 мільярдів.

У ньому сказано, що загальна сума збільшилася на 24 відсотки порівняно з минулим роком, і що витрати лише на страхову індустрію були четвертими найвищими з 1970 року.

 

Коментувати