2021: Рік невдалого політичного лідерства

13

2021 рік був роком політичного лідерства або, що ще важливіше, його відсутності, а також запрошення поміркувати про соціальні наслідки невдач лідерства. Я думаю, що для багатьох із нас це був рік, коли час сповільнюється, коли ви стаєте свідком аварії – дві секунди, які здаються як дві хвилини – або в цьому випадку дванадцять місяців, які схожі на десятиліття локдаунів, комендантської години та спустошення.

У цьому році, коли мільйони людей втратили все, нам нагадують, що мета лідерства виходить за рамки того, щоб говорити людям, що їм робити. Нам пропонується подумати – у дусі нещодавно пішового філософа Белл Хука – про те, що влада, яка не любить людей, за якою вона опікується, вразлива для тиранії та невдач.

Після закінчення Другої світової війни панівне мислення в політичній науці полягало в тому, що ми всі застрягли в битві за ідеї, що ідеологія була найважливішою для обговорення і що все випливає з цього. Комунізм проти капіталізму був справою, не кажучи вже про насильство, яке прихильники обох ідеологій чинили по всьому світу в ім’я ідеології.

Капіталістичні уряди вбивали комуністичних лідерів у бідних країнах і фінансували тіньові війни, ігноруючи створений ними вакуум керівництва, тоді як комуністичні уряди спонсорували нескінченні конфлікти, знижуючи їх людські витрати.

З так званого «третього світу» ми спостерігали, як кожна сторона впадала в ту саму крайність, що й інша, часто в наших країнах, але намагалися запевнити нас, що коли вони чинили над нами насильство, це було з любові, а коли інша сторона це зробила, це було через жадібність і ненависть.

Була лише обмежена взаємодія з моральними вимогами, які висували різні лідери: важливо, щоб вони співали з правильного ідеологічного збірника гімнів.

2021 рік нагадав нам, що управління, яке керується лише ідеологією, без будь-якої турботи про моральні результати, є небезпечною та смертельною пасткою. У всьому світі країни різного політичного погляду висміюють твердження, що ідеологія може бути точним передвісником того, як країна буде працювати в розпал кризи.

Головним викликом, звичайно, є пандемія COVID-19, яка розпочалася вже третій рік і спричинила безпрецедентні потрясіння та руйнування. На момент написання статті в усьому світі було зареєстровано 280 мільйонів випадків і до 5,4 мільйона смертей – тобто еквівалент країни розміром зі Словаччину, яка знищена.

Завдяки варіанту Omicron такі країни, як Франція та Сполучені Штати, повідомляють про найбільшу кількість випадків захворювання з початку пандемії, незважаючи на те, що вакцини є у великій кількості. У той же час у країнах, яким було відмовлено у доступі до вакцин через співучасті найбагатших країн світу, існує справжнє занепокоєння, що це хвиля, яка прорве їхню мізерну оборону та цикл карантину та заборон на поїздки.

Але не лише COVID-19 виявив нестачу морального лідерства у світі. Глобальна криза біженців і мігрантів триває, і все більше людей переїжджає по всьому світу через конфлікти, економічний колапс та зміну клімату.

Повернення талібів в Афганістан змусило сотні тисяч афганців боротися за вихід, переважна більшість опинилась у сусідніх країнах, як-от Пакистан та Іран, без будь-якого плану, за винятком уникнення репресій, які з тих пір були введені проти тих, хто, як вважається, співпрацював з окупація США. У М’янмі меншини, яких переслідує хунта, сотнями прибувають до Бангладеш і Таїланду, в той час як повільне падіння кількох держав Центральної Америки в політичну невизначеність і бандитське насильство продовжує посилати каравани до кордону США та Мексики.

Середземне море залишається водяною могилою для тисяч людей, яким відмовлено в безпечних шляхах до притулку або міграції, тоді як Ла-Манш і білорусько-польський кордон перетворилися на нові фронти, де європейські країни можуть грати в політику з життям уразливих людей. Уйгури все ще томляться в таборах для ув’язнення в Китаї, а війна в Ємені триває, керована країнами Перської затоки.

2021 рік був також роком, коли кліматична криза натякнула на масштаби руйнувань, які стукають у наші двері. Повені пройшли і зруйнували міста в таких віддалених країнах, як Німеччина, Філіппіни, Австралія, Індонезія та Бразилія. Безпрецедентні опади в усьому світі наповнили річки, які тихо текли сотні років, і вони раптом вийшли з берегів.

У 2021 році температура в Арктиці досягла піку, в той час як вчені попередили, що льодовик Судного дня в Антарктиді загрожує обрушитися в найближчі три роки і може підняти рівень моря більш ніж на півметра (приблизно на 20 дюймів), що загрожує прибережним містам, таким як Нью-Йорк, Мумбаї, і Момбаса. І все ж Конференція ООН з питань клімату, що відбулася в Глазго, завершилася болісною заявою і розбитим серцем конференц-кріслом, який тихо плакав на трибуні через невдачу.

2021 рік — це запрошення переглянути ідеологію як «Будь всім і покінчити з усім» для вимірювання діяльності урядів, запрошуючи нас замість цього судити їх за тим, що вони роблять, а не лише за тим, що вони говорять. Капіталізм Сполучених Штатів не зміг дати значущу відповідь на пандемію COVID-19; вона забезпечила надлишок вакцин, але не змогла створити функціонуючу систему тестування на COVID-19 або зберегти медичний персонал, оскільки лікарі та медсестри залишають професію через відсутність підтримки.

Тим часом крихітна комуністична Куба розробила власну вакцину, повністю вакцинувала 85%свого населення і зберегла низький рівень смертності в 0,9% в порівнянні з 1,6% в США.


 

Теґи

Коментувати